Patronat medialny


 


Freddie RoachUznawany przez wielu ekspertów za najlepszego trenera ostatnich lat Freddie Roach postanowił zabrać głos wobec fali krytyki jaka zaczęła się po wyborze okrytego złą sławą Antonio Margarito (38-6, 27 KO) na kolejnego rywala dla Manny'ego Pacquiao (51-3-2, 38 KO). Amerykański szkoleniowiec, który od dawna opiekuje się karierą Filipińczyka nie zgadza się z opiniami, że do takiej walki nie powinno teraz dojść, a przy okazji dodaje, że Meksykanin będzie największym wyzwaniem w karierze "Pac Mana".

- Ta walka należy się Margarito, zasłużył na nią. Przecież on ma rodzinę do wykarmienia i sam musi za coś żyć, prawda ? Trzeba na to patrzeć przez pryzmat tego co osiągnął w boksie i jakim zagrożeniem jest dla Pacquiao. Kiedy to wszystko przeanalizujemy, to wychodzi, że jego umiejętności, siła oraz przewaga warunków fizycznych stanowi dla nas duże wyzwanie. Ta walka nie będzie dla nas łatwa pod żadnym względem - mówi Roach, który przed ostatnimi pojedynkami Pacquiao otwarcie mówił, że jego rywale nie mają najmniejszych szans z jego pięściarzem. Amerykanin twierdzi, że pojedynek z Margarito będzie dużo ciekawszy od proponowanego przez niektórych rewanżu z Miguelem Cotto.

- Co Cotto zrobił, by zasłużyć na rewanż od Pacquiao ? Związał się ze Stewardem, i to ma wystarczyć ? Steward nic z nim nie zrobi. Cotto pokazał w ostatniej walce, że żadne zmiany w jego stylu nie są możliwe. Rewanż z Cotto byłby za łatwy dla Pacquiao. Teraz jestem w stanie wystawić nawet Chaveza Jr przeciwko Cotto i jestem pewien, że wygra pomimo, że jest pięściarzem o klasę słabszym od Pacquiao - zakończył Roach.