Patronat medialny


 

Sponsor grupy KnockOut


Mistrz świata IBF wagi średniej Giennadij Gołowkin (40-1-1, 35 KO) rozpoczął przygotowania do walki z Kamilem Szeremetą (21-0, 5 KO). Amerykanin trenuje w Big Bear w Kalifornii, gdzie w ostatnich latach przygotowywał się do większości swoich zawodowych występów. Wcześniej "GGG" ćwiczył w tym miejscu z Abelem Sanchezem, ale od roku jego trenerem jest Jonathon Banks.

- To samo miejsce, inny trener i nowa energia. Pracujemy nad tym, żeby trochę zmienić mój styl. Big Bear to wyjątkowe miejsce, jest tutaj bardzo spokojnie. Mogę się odciąć od prywatnych spraw, rodziny i spać tyle, ile potrzebuję w trakcie ciężkich przygotowań - powiedział Gołowkin.

Pojedynek Kazacha z Polakiem ma odbyć się na terenie Stanów Zjednoczonych, jednak nie potwierdzono jeszcze miejsca, ani dokładnej daty walki. W mediach pojawiają się informacje, że do pojedynku może dojść na przełomie sierpnia i września.

- Mam nadzieję, że sport powoli zacznie wracać do normalności. Nie mam teraz tyle czasu na przygotowania, ile chciałbym mieć, ale mam nadzieję, że uda mi się wypracować taką formę, że damy kibicom wielkie show - dodał czempion IBF.

Walka z Szeremetą będzie dla Gołowkina obowiązkową obroną pasa mistrzowskiego International Boxing Federation. Dla Polaka będzie to drugi zawodowy występ na gali organizowanej w USA.