Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Nie znika temat walki pomiędzy Floydem Mayweatherem Jr (50-0, 27 KO) i Chabibem Nurmagomedowem. Amerykanin chciałby stoczyć z Rosjaninem pojedynek na zasadach boksrskich. Nurmagomedow jest skłonny zgodzić się na tę propozycję, ale pod jednym warunkiem.

- Nie jestem pięściarzem, więc proponuję nietypowy układ. Mój ojciec już rozmawiał o tym z Daną Whitem. Możemy stoczyć walkę zakontratkowaną na 12, ale pod warunkiem, że 11 rund będzie bokserskich, a ostatnia na zasadach MMA. Nie sądzę, żeby on mnie znokautował, a ja zniszczę go w ostatniej - stwierdził Nurmagomedow.

O możliwej konfrontacji Mayweathera z Nurmagomedowem mówi się od dłuższego czasu. Pierwsze przymiarki przewidywały organizację pojedynku na terenie Rosji, gdzie na trybunach miałoby zasiąść 100 tysięcy kibiców. Ofertę organizacji walki składali też biznesmeni z Arabii Saudyjskiej.

Nurmagomedow już dawno rzucił wyzwanie Amerykaninowi i stwierdził, że chętnie stoczy z nim walkę bokserską. W kwietniu Rosjanina czeka występ na gali UFC i walka z Tonym Fergusonem. Mayweather nie toczył oficjalnej walki bokserskiej od ponad dwóch lat, ale pewnego czasu deklaruje chęć powrotu.