Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Wraca pomysł na organizację walki pomiędzy Floydem Mayweatherem Jr (50-0, 27 KO) i Chabibem Nurmagomedowem. Dwóch biznesmenów z Arabii Saudyjskiej skontaktowało się z Alim Abdelazizem, menadżerem Rosjanina, składając bardzo interesującą ofertę.

Saudyjczycy są w stanie wyłożyć 200 mln dolarów na organizację walki Nurmagomedowa na terenie ich kraju. W grę wchodzi bokserski pojedynek z Mayweatherem lub rewanż na zasadach MMA z Conorem McGregorem. Preferowany jest jednak pierwszy scenariusz.

O możliwej konfrontacji Mayweathera z Nurmagomedowem mówiło już się kilkanaście miesięcy temu. Pierwsze przymiarki przewidywały organizację pojedynku na terenie Rosji, gdzie na trybunach miałoby zasiąść 100 tysięcy kibiców.

Nurmagomedow już dawno rzucił wyzwanie Amerykaninowi i stwierdził, że chętnie stoczy z nim walkę bokserską. W kwietniu Rosjanina czeka występ na gali UFC i walka z Tonym Fergusonem.

W grudniu w Arabii Saudyjskiej organizowano rewanżowy pojedynek Anthony'ego Joshuy z Andym Ruizem Jr. W najbliższych miesiącach w tym kraju mają odbyć się co najmniej dwie duże gale bokserskie.