Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Były mistrz świata pięciu kategorii wagowych Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) zapowiedział, że w środę dokona bardzo ważnego ogłoszenia. Na razie nie wiadomo, o czym poinformuje najlepiej zarabiający pięściarz w historii zawodowego boksu.

W mediach od kilku miesięcy pojawiały się spekulacje dotyczące możliwej walki rewanżowej Mayweathera z Mannym Pacquiao. W ostatnim czasie obóz Filipińczyka prowadzi jednak zaawansowane rozmowy w sprawie organizacji pojedynku z Keithem Thurmanem. Do tej walki ma dojść w lipcu.

Mayweather nie stoczył oficjalnej walki od sierpnia 2017 roku, kiedy to wygrał przez techniczny nokaut z Conorem McGregorem. W grudniu ubiegłego roku Amerykanin wziął udział w pokazowym pojedynku z Japończykiem Tenshinem Nasukawą podczas gali sportów walki RIZIN. Mayweather znokautował rywala, jednak walka nie została wpisana do oficjalnych statystyk. 

Pięściarz z Las Vegas w jednym z wpisów w mediach społecznościowych zakomunikował, że wkrótce zarobi ponad 100 milionów dolarów, co mogłoby potwierdzać, że Mayweather po raz kolejny wróci na ring. "Money" Floyd kilkukrotnie już przerywał w swojej karierze sportową emeryturę.