Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Najlepiej zarabiający pięściarz w historii boksu zawodowego Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) obejrzy z pierwszego rzędu sobotnią walkę pomiędzy Adrienem Bronerem (33-3-1, 24 KO) i Mannym Pacquiao (60-7-2, 39 KO). Pojedynek będzie głównym wydarzeniem gali organizowanej w Las Vegas.

Od kilku miesięcy w mediach pojawiają się spekulacje dotyczące rewanżowej walki Mayweathera z Pacquiao. Zainteresowanie stoczeniem takiego pojedynku potwierdzali obaj zawodnicy, sugerując, że może on się odbyć w 2019 roku.

Eddie Hearn, jedna z najważniejszych postaci w zawodowym boksie zdradził, że według jego informacji, w przypadku wygranej Pacquiao, Mayweather pojawi się w ringu. Wtedy ma zostać ogłoszony rewanż, który odbędzie się we wrześniu. Ostatnio amerykańska prasa sugerowała, że druga walka Amerykanina i Filipińczyka odbędzie się w lipcu w okolicach dnia niepodległości Stanów Zjednoczonych.

"Pac Man" po raz pierwszy skrzyżował rękawice z Mayweatherem w maju 2015 roku. Amerykanin wygrał jednogłośnie na punkty. Mayweather w ubiegłym roku ogłosił zakończenie kariery po walce z Conorem McGregorem, jednak ostatnio stoczył pokazowy pojedynek z Japończykiem Tenshinem Nasukawą.