Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Najlepiej zarabiający pięściarz w historii boksu Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) zawodowego przyznał, że nie przygotowywał się do pokazowej walki z Tenshinem Nasukawą. Pojedynek, który potrwał niecałą rundę, odbył się w poniedziałek niedaleko Tokio. 

- Czy trenowałem do tej walki? Nie. Byłem na sali dosłownie kilka razy, żeby się poruszać, ale to nie były przygotowania. Mówiłem, że trzy rundy jestem w stanie zrobić przez sen - mówi Amerykanin, który za niecałe trzy minuty walki zarobił 9 milionów dolarów.

- Cieszę się, że mogłem wejść między liny i trochę się poruszać. Myślę, że zrobiliśmy widowisko, a tego od nas oczekiwano. Boks jest zapisany w moim DNA, ja nigdy nie zapomnę, jak się boksuje - przekonuje Mayweather.

Pięściarz ze Stanów Zjednoczonych nie wyklucza, że w przyszłym roku ponownie pokaże się na gali w Japonii w walce pokazowej. Jego poniedziałkowy pojedynek rozpoczął się z 90-minutowym opóźnieniem. Mayweather długo nie pojawiał się w hali, w której odbywała się gala, winiąc za to obsługę hotelową.