Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Wygląda na to, że jednak 31 grudnia na gali organizowanej w Tokio Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) wróci na ring. Najlepiej zarabiający pięściarz w historii boksu zmierzy się z kickbokserem Tenshinem Nasukawą na gali RIZIN 14.

Pojedynek Amerykanina z Japończykiem ogłoszono na konferencji prasowej na początku listopada. Kilka dni później Mayweather zakomunikował, że do walki nie dojdzie, ponieważ miał to być pojedynek pokazowy, a nie oficjalna walka. Teraz wrócono do pierwotnego planu, co oznacza, że Mayweather z Nasakuwą stoczą 3-rundowy nieoficjalny pojedynek, który nie będzie punktowany. Nie zostanie w nim także wyłoniony zwycięzca.

20-letni Nasukawa stoczył 27 pojedynków w kickboxingu oraz 4 w mieszanych sztukach walki - wszystkie zakończyły się jego zwycięstwami. Mayweather od kilku tygodni zapowiadał, że kolejną walkę stoczy w Japonii, jednak dopiero teraz podano szczegóły. Dla Amerykanina będzie to pierwszy występ od stoczonego w sierpniu ubiegłego roku pojedynku z Conorem McGregorem. "Money" Floyd wygrał z Irlandczykiem i zarobił 250 milionów dolarów.

Mayweather zdradził, że za pojawienie się na konferencji prasowej na początku listopada już zainkasował milion dolarów. Za sylwestrową walkę w Japonii Amerykanin ma zgarnąć w sumie blisko 90 mln dolarów.