Miasto Wałcz

Patronat medialny


 

Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) potwierdził w rozmowie z portalem tmz.com, że rozpoczyna treningi MMA. Najlepiej zarabiający zawodnik w historii zawodowego boksu poważnie myśli o tym, żeby zadebiutować w mieszanych sztukach walki.

- Na pewno nie będę gotowy do walki za 3 miesiące. Będę potrzebował jakieś 6-8 miesięcy albo po prostu tak długo, jak będzie to konieczne. Chcę dopilnować, żeby wszystko zostało zrobione tak jak należy - powiedział Mayweather.

Nad treningami Amerykanina ma czuwać Tyron Woodley, mistrz UFC wagi półśredniej. Mayweather jest przekonany, że poradzi sobie z nową dyscypliną sportu.

- Poza boksem, jestem także dobrym zapaśnikiem. W skali od 1 do 10, oceniłbym swoje umiejętności zapaśnicze na 7. Ciosy rękami w skali od 1 do 100 oceniam na 100, a kopnięcia w skali od 1 do 10 na 4 - zdradził "Money" Floyd.

41-letni Mayweather ostatnią bokserską walkę stoczył w sierpniu ubiegłego roku, wygrywając z Conorem McGregorem, mistrzem UFC dwóch kategorii wagowych. Niewykluczone, że teraz mogłoby dojść do rewanżu Amerykanina z Irlandczykiem na zasadach MMA.