Patronat medialny


 


W pojedynku o pasy WBA, WBO i WBC kategorii superśredniej Saul Alvarez (55-1-2, 37 KO) zastopował Billy Joe Saundersa (30-1, 14 KO). Brytyjczyk poddał się w narożniku po ósmej rundzie.

Walka wbrew przewidywaniom części ekspertów nie była jednak jednostronnym widowiskiem. Skazywany na porażkę Saunders od pierwszego gongu pokazał, że może być dla faworyzowanego "Canelo" trudnym oponentem. Choć Saundersowi momentami brakowało aktywności w ataku, w defensywie łatwo unikał ciosów Canelo, który początkowo skutecznie trafiał przede wszystkim na dół. 

W miarę upływu czasu Brytyjczyk czuł się w ringu coraz pewniej i począwszy od piątej rundy wydawać się mogło, że znalazł sposób na Alvareza polującego na pojedyncze uderzenia. W szóstej rundzie Brytyjczyk dobrze skontrował "Canelo". Również w siódmej odsłonie prezentował się dobrze na tle często chybiającego rywala, jednak w ósmym starciu Alvarez jednym uderzeniem odmienił losy pojedynku.

Meksykanin trafił Saundersa potężnym prawym podbródkowym, po którym prawe oko Wyspiarza niemal całkiem się zamknęło. Czempion WBO momentalnie się cofnął i do końca rundy już tylko rozpaczliwie ratował się przed kolejnymi atakami Meksykanina. Do dziewiątej rundy Brytyjczyk już nie wyszedł, tłumacząc się kontuzją. Saul "Canelo" Alvarez mistrzem federacji WBA, WBO i WBC!