HernandezYoan Pablo Hernandez (24-1, 13 KO) zdobył tytuł tymczasowego mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBA, pokonując przez techniczny nokaut w siódmej rundzie Steve'a Hereliusa (21-2-1, 12 KO).

Pierwsze trzy rundy walki stały pod znakiem dużej aktywności broniącego pasa Francuza i szybkich i mocnych kontr kubańskiego challengera, jednak kluczowa dla wyniku pojedynku okazała się czwarta odsłona, w której Herelius, źle stawiając stopę, nabawił się dotkliwej kontuzji w okolicach kostki. Od tego momentu francuski czempion zaczął wyraźnie utykać, a w przerwie między czwartym a piątym starciem jego narożnik był nawet bliski rezygnacji z dalszej rywalizacji.

Herelius postanowił jednak do końca bronić swojego pasa i w piątej rundzie, nadal kulejąc, ruszył do frontalnego ataku z nadzieją na szybką wygraną przez nokaut. Hernandez przetrwał ofensywę czempiona i w kolejnej rundzie uspokoił sytuację w ringu udanymi kontrami. O losach pojedynku przesądził ostatecznie zadany w wymianie potężny lewy Hernandeza, po którym Herelius po raz pierwszy padł na deski. Francuz co prawda zdołał podjąć dalszą walkę, ale wkrótce po kolejnym ataku Hernandeza ponownie znalazł się na macie, a sędzia ringowy przerwał bój.

Wygrana w dzisiejszej walce otworzyła przed Yoanem Pablo Hernandezem drzwi do udziału w planowanym na ten i przyszły rok turnieju mistrzów wagi junior ciężkiej.