onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Andre WardW głównym wydarzeniu wieczoru gali rozgrywanej w rodzinnym Oakland, Andre Ward (23-0, 13 KO) pokona jednogłośnie na punkty Sakio Bikę (28-5-2, 19 KO) i obronił pas WBA wagi super średniej. Po dwunastu rundach rywalizacji sędziowie wskazali na wyraźną wygraną Amerykanina punktując 118-110, 120-108 oraz 118-110 na jego korzyść.

Kameruńczyk z australijskim paszportem w swoim stylu od pierwszych sekund rywalizacji ruszył na Warda i schodził do półdystansu, gdzie wyprowadzał mnóstwo ciosów sierpowych. Amerykanin nie unikał walki, tylko starał się przyjmować ataki Biki na blok i samemu odpowiadać. Taktyka okazała się bardzo skuteczna i choć Ward krwawił z obu łuków brwiowych już po kilkunastu minutach rywalizacji, to wygrywał zdecydowaną większość rund będąc bardziej precyzyjnym i uważnym w obronie.

W drugiej części pojedynku to mistrz olimpijski z Sydney zaczął przechodzić do defensywy i zmuszać Bikę do cofania się. Australijczyk od dziewiątej rundy oddychał coraz ciężej, a w jego uderzeniach nie było już tyle mocy co na początku. Ward wykorzystał tę sytuację, ale wygrana przed czasem, do której dążył wydawała się cały czas bardzo daleka. Dla Amerykanina była to druga udana obrona tytułu wywalczonego niemal równo rok temu. W kolejnym zawodowym pojedynku Andre Ward spotka się z Arthurem Abrahamem. {jcomments on}