onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Khan GarciaDanny Garcia (24-0,15 KO) pokonał przez techniczny nokaut w czwartej rundzie Amira Khana (26-3, 18 KO), unifikując pasy mistrzowskie WBC oraz WBA wagi junior półśredniej. Przed przerwaniem walki Brytyjczyk lądował na deskach trzykrotnie.

Khan zaczął pojedynek pomyślnie, doskakując z kombinacjami szybkich ciosów i unikając wszelkich kontrataków. Garcia drugie starcie skończył z rozbitym nosem oraz rozciętym prawym łukiem brwiowym. Pod koniec trzeciej rundy filadelfijczyk odrodził się i upolował Khana lewym sierpowym po którym Anglik padł na deski.

Brytyjczyk z trudem podniósł się z maty ringu, jednak przed nokautem uratował go gong, który zabrzmiał kilkanaście sekund później. Na początku czwartej odsłony Khan drugi raz wylądował na ziemi po zainkasowaniu prawego sierpowego. Brytyjczyk ponownie zdołał wstać z desek, ale przyjmował całe serie potężnych uderzeń. Wydawało się, że Khan przetrwał kryzys i odzyskuje grunt pod nogami, jednak pod koniec czwartej rundy Brytyjczyk trzeci raz wylądował na macie po kolejnym lewym sierpowym. Sędzia Kenny Bayless nie dopuścił go do dalszej rywalizacji.

Danny Garcia zdobył w ten sposób także wakujący pas magazynu The Ring limitu wagowego do 140 funtów.{jcomments on}