onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Nonito DonaireNonito Donaire (28-1, 18 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty Wilfredo Vazqueza Jr (21-2-1, 18 KO) i zdobył wakujący pas WBO wagi super koguciej. Po dwunastu rundach dwóch sędziów widziało wygraną Filipińczyka stosunkiem 117-110, a trzeci arbiter punktował 115-112 dla Portorykańczyka.

Donaire w pierwszych rundach wykorzystał małą aktywność Vazqueza i zaznaczył swoją przewagę na kartach punktowych. Filipińczyk po raz pierwsze wstrząsnął rywalem w trzeciej rundzie, ale na przestrzeni piątego i szóstego starcia Portorykańczyk zaczął się odgryzać. Vazquez często trafiał Donaire'a kombinacjami ciosów prostych i odrobił część strat.

Drugi oddech Filipińczyk złapał w dziewiątej rundzie, kiedy to rzucił przeciwnika na deski lewym sierpowym. Do końca pojedynku Portorykańczyk starał się wygrać przed czasem, jednak Donaire nie przyjął już ani jednego mocnego uderzenia. Dla "Filipińskiego Błysku" jest to czwarta kategoria wagowa, w której zdobywa mistrzowski tytuł. Wcześniej Donaire posiadał pasy w wadze muszej, super muszej oraz koguciej. {jcomments on}