Cotto MargaritoW głównym wydarzeniu wieczoru gali w Nowym Jorku Miguel Cotto (37-2, 30 KO) pokonał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie Antonio Margarito (38-8, 27 KO) i obronił pas WBA wagi junior średniej. Przed zastopowaniem rywalizacji Portorykańczyk przeważał w ringu.

Zgodnie z oczekiwaniami lepiej zaczął Cotto, który utrzymywał walkę na dystans i skutecznie kontrował nacierającego Meksykanina. Portorykańczyk momentami decydował się toczyć otwartą wojnę z Margarito, ale chwilę później wracał do bezpiecznej dla siebie taktyki. Cotto starał się ponawiać ciosy z lewej ręki, które obijały dwukrotnie operowane w ciągu ostatnich miesięcy oko Meksykanina. Margarito z kolei koncentrował się na ciosach na korpus, ale nie przyniosły one tak dobrych efektów jak w pierwszej walce pięściarzy sprzed trzech lat.

Z biegiem czasu prawa powieka Margarito zaczęła się zamykać, a po ósmej rundzie lekarza poważnie przymierzali się do przerwania zawodów. Ostatecznie Meksykanin wytrwał kolejne trzy minuty, ale kilka sekund po rozpoczęciu dziesiątego starcia pojedynek został zatrzymany w wyniku kontuzji. Po dziewięciu rundach Cotto zdecydowanie prowadził na kartach punktowych. Portorykańczyk, dla którego było to drugie tegoroczne zwycięstwo i druga obrona pasa WBA, udanie zrewanżował się za poniesioną ponad trzy lata temu porażkę.