onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Andre Berto

Na gali boksu w amerykańskim Biloxi reprezentant gospodarzy Andre Berto (28-1, 22 KO) pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Słoweńca Dejana Zavecka (31-2, 18 KO), odbierając mu tytuł mistrza świata federacji IBF.

Zaveck rozpoczął pojedynek w dużym tempie, jednak Berto podjął wyzwanie, trafiając kilka razy lewym prostym i kombinacjami ciosów. W drugiej rundzie obaj pięściarze mieli swoje dobre momenty, ale to uderzenia Amerykanina miały większą moc. Trzecie starcie również stało pod znakiem ciągłej wymiany ciosów, w których Berto często bił na korpus rywala. W czwartej odsłonie pięściarz z USA kilka razy dobrze trafił ciosami podbródkowymi, po których szybko przechodził do ataków na ciało.

W piątej rundzie obaj bokserzy nie szczędzili sobie mocnych uderzeń, zwłaszcza podbródkowych, którymi Berto rozbił prawe oko Zavecka. Również nad lewym okiem Słoweńca szybko pojawiło się rozcięcie. Po gongu kończącym piąte starcie twarz Dejana Zavecka przypominała już krwawą maskę i lekarz ringowy zmuszony był przerwać pojedynek.

Dla 35-letniego Dejana Zavecka porażka z Berto była drugą w zawodowej karierze. Wcześniej, w listopadzie 2008 roku, pokonał go na punkty Rafał Jackiewicz, jednak za tamtą przegraną Słoweniec udeanie zrewanżował się Polakowi, zdecydowanie zwyciężając go we wrześniu 2010 roku w walce o pas IBF.{jcomments on}