onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Były mistrz świata Dariusz Michalczewski ma zostać dyrektorem sportowym odradzającej się niemieckiej grupy boksu zawodowego Universum. Firma z siedzibą w Hamburgu wznawia działalność i po latach przerwy wiąże się umową z państwową telewizją niemiecką ZDF. Polak, jako jedna z największych gwiazd w historii tej stajni, ma być jedną z głównych twarzy starego-nowego projektu. - To jest bardzo zachęcająca opcja współpracy, jakby uszyta dla mnie. Ja wraz z Klausem Peterem Kohlem stworzyłem potęgę Universum - powiedział "Tygrys" w rozmowie z Tvpsport.pl.

Telewizja ZDF, po dziewięciu latach przerwy, postanowiła ponownie zaangażować się w popularyzację boksu zawodowego. Ten czas w dużej części można uznać za stracony, a ostatnie lata to widoczny kryzys po stronie naszych zachodnich sąsiadów. Michalczewski twierdzi, że bez potężnego partnera medialnego nie sposób dzisiaj osiągnąć sukces. Pierwszą transmisję nowej odsłony zaplanowano na 9 listopada w Hamburgu.

- Zapaść w niemieckim boksie brała się z braku telewizji. ZDF może zrobić fajną robotę. W biznes najlepiej wejść, gdy jest kryzys w danym interesie. Myślę, że Ismail Oezen-Otto (główna postać biznesowa nowego Universum) wszedł w odpowiednim czasie z tym pomysłem, mając wsparcie właściwych ludzie. Przypomina mi to nieco start interesu Klausa Petera Kohla, z którym działałem w czasie kariery. To jest bardzo zachęcająca opcja współpracy, jakby uszyta dla mnie. Musimy uzgodnić jeszcze kilka szczegółów, no i muszę dostać zgodę małżonki na częstsze wyjazdy do Niemiec - opowiada.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>