Patronat medialny


 


Ivan CalderonIvan Calderon (34-1-1, 6 KO) swego czasu klasyfikowany był w ścisłej czołówce różnorakich rankingów P4P, jednak wydaje się, że ten blisko 36-letni pięściarz najlepsze lata ma za sobą. W ostatnim pojedynku Calderon niespodziewanie poległ przez nokaut w walce z Giovanim Segurą i tym samym zanotował pierwszą porażkę w karierze. Calderon ogłosił, że rok 2011 będzie ostatnim w jego karierze, jednak po raz ostatni spróbuje zdobyć mistrzowski tytuł.

- To ostatni rok mojej kariery - mówi Calderon. - To jest mój ostatni rok, a na moją decyzją w sporym stopniu wpływa kwestia finansowa. Chcę być dobrze przygotowany. Zawalczę o tytuł i gdy go zdobędę, zanotuję jego jedną obronę, może dwie.

Portorykańczyk nie wyklucza również opcji rewanżu z Segurą, jednak taki pojedynek na dziś wydaje się mało prawdopodobny. Segura ma problemy z robieniem limitu wagi junior muszej i zapewne zmieni kategorię na wyższą, a przenosiny do tej samej dywizji wątłego (ledwie 152 cm wzrostu) Calderona wydają się nie najlepszym pomysłem.

- Chcę jeszcze raz być mistrzem i szukam szansy na walkę o pas. Oczywiście chcemy rewanżu z Segurą, jednak na razie wydaje się, że z tego powodu, iż on nie może zrobić limitu wagowego, daleko do takiej walki. Ale ja naprawdę chcę zrewanżować się za tą porażkę, czy w limicie wagi junior muszej, czy w wyższym - zapewnia były mistrz świata w wadze słomkowej i junior muszej.