Patronat medialny


 


Jurgen BrahmerJak informuje Dan Goossen, współpromotor mistrza świata WBA wagi półciężkiej Beibuta Szumenowa, (10-1, 6 KO), według jego informacji Jurgen Brahmer (36-2, 29 KO) wyjechał z Kazachstanu bez zgłaszania komukolwiek swojej choroby, a zachowaniem pięściarza z Niemiec miał być zaskoczony nawet jego promotor Klaus-Peter Kohl. Brahmer przybył na miejsce planowanej na sobotę walki z Szumenowem zaledwie kilkadziesiąt godzin wcześniej. 

- Dowiedzieliśmy się, że Brahmer wyjechał zanim zgłosił chorobę - powiedział Goossen, który z Los Angeles do Kazachstanu leciał 28 godzin.

- Staramy się dowiedzieć od Kohla jak to możliwe, że jego pięściarz opuścił Kazachstan bez informowania nikogo z naszej ekipy, ale on twierdzi, że sam nic nie wiedział i nie dostał żadnej informacji od Brahmera. Jeśli jesteś naprawdę chory, to zgłaszasz to i dajesz się zbadać, a nie pakujesz się i wyjeżdżasz. Ta sprawa musi zostać wyjaśniona. Beibut jest zdruzgotany. Nigdy nie widziałem takiego zachowania - stwierdził amerykański promotor.

Warto przypomnieć, że równo miesiąc temu również w bardzo dziwnych okolicznościach została odwołana walka o mistrzostwo Europy wagi ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Dimitrenką i Albertem Sosnowskim. Ukrainiec, który zasłabł na godzinę przed wyjściem do ringu, to kolejny pięściarz ze stajni Kohla. {jcomments on}