Patronat medialny


 


Amir Khan (24-1, 17 KO) kolejny pojedynek zanotuje 16 kwietnia w Wielkiej Brytanii, gdy najprawdopodbniej zmierzy się z Lamontem Petersonem (28-1-1, 14 KO). Juan Manuel Marquez (52-5-1, 38 KO) z kolei zawalczy tydzień wcześniej, a jego przeciwnikiem ma być Erik Morales (51-6, 35 KO). Jeżeli Khan i Marquez zwycięsko wyjdą ze swoich pojedynków, być może w przyszłości dojdzie do walki między nimi.

Obaj pięściarze promowani są przez Golden Boy Promotions. Jak poinformował "matchmaker" tej grupy, Eric Gomez, Marquez zgłasza zainteresowanie zmianą kategorii wagowej z lekkiej na wyższą, w której występuje Khan. Brytyjczyk miałby być jedną z opcji dla "El Dinamity". Do takiej walki próbowano doprowadzić w ubiegłym roku, jednak wówczas sprzeciwił się temu trener Marqueza, Nacho Beristain.

- Marquez wyraził spore zainteresowanie możliwością w przejściu do wagi super lekkiej i należy zakładać, że być może zmierzy się z Amirem Khanem. Już kiedyś próbowaliśmy doprowadzić do takiej walki, więc istnieje pewne zainteresowanie - powiedział Gomez