Patronat medialny


 


Jeśli w nocy z 13 na 14 kwietnia pokona Christinę Hammer, to zostanie drugą w historii kobiecego boksu niekwestionowaną mistrzynią świata. Claressa Shields jest o krok od sportowego raju, ale zanim po raz pierwszy weszła między liny, przeżyła prawdziwe piekło. Transmisja tego arcyciekawego pojedynku w TVP Sport, Tvpsport.pl i aplikacji mobilnej.

Batalia w Atlantic City zapowiadana jest jako walka wszech czasów w kobiecym boksie. I nic w tym dziwnego. Obie panie to absolutna światowa czołówka bez podziału na kategorie wagowe, a stawką tego pojedynku będą cztery mistrzowskie pasy najważniejszych federacji (IBF, WBA, WBC, WBO) oraz prestiżowy pas magazynu "The Ring".

Panie miały się zmierzyć już w listopadzie zeszłego roku, ale na przeszkodzie stanęły zdrowotne problemy Hammer. Teraz Niemka jest przygotowana w stu procentach, ale oczy zwrócone będą na jej rywalkę.

Shields ma wszystko, by zostać w Stanach gwiazdą pokroju Laily Ali, córki legendarnego Muhammada Alego, która zeszła z ringu niepokonana (24 wygrane). Amerykanka jak na razie triumfowała w ośmiu pojedynkach, po mistrzowski tytuł sięgnęła już w czwartym starciu, ale wcześniej w boksie amatorskim dokonała rzeczy niebywałych.

Z 78 walk wygrała aż 77 i jako pierwsza w historii amerykańskiego boksu zdołała obronić olimpijskie złoto. W sportowym CV ma także dwa triumfy w mistrzostwach świata. Wszystko brzmi pięknie, jednak życie Shields to nie tylko pasmo sportowych sukcesów, ale także koszmarne dzieciństwo - matka-alkoholiczka oraz ojciec, który do 9. roku życia córki siedział w więzieniu za handel narkotykami.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>