onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

W pojedynku wieczoru gali w Carson Gervonta Davis (21-0, 20 KO) znokautował już w pierwszej rundzie zakontraktowanego w zastępstwie Abnera Maresa Hugo Ruiza (39-5, 33 KO). 

Walka była jednostronnym widowiskiem od początkowego gongu. 24-letni Amerykanin w pełni zdominował rywala, rozstrzygając rywalizację kombinacją dwóch uderzeń, po której Ruiz przyklęknął, a następnie został poddany przez arbitra ringowego.

Gervonta Davis kolejny pojedynek stoczy prawdopodobnie w maju, jednak miesiąc wcześniej w Japonii miałby zaliczyć jeszcze starcie pokazowe z kickbokserem Tenshinem Nasukawą - tym samym, którego niedawno znokautował promotor "Tanka" Floyd Mayweather Jr.

Podczas tej samej gali Erickson Lubin wygrał przez techniczny nokaut z byłym mistrzem świata wagi super półśredniej Ishe Smithem. Starszy z Amerykanów lądował na deskach trzykrotnie w trzech pierwszych rundach. Po trzecim starciu pojedynek został zastopowany.

W Carson ważne zwycięstwo zanotował także były mistrz świata wagi super piórkowej Javier Fortuna, który wygrał jednogłośnie na punkty z Sharifem Bogere.Po dziesięciu rundach wszyscy sędziowie punktowali 96-93 dla pięściarza z Dominikany.