onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Szef Sportowej Komisji Stanu Nevada Bob Bennett skomentował w rozmowie z Michaelem Woodsem z "The Ring" pracę arbitra ringowego Tony'ego Weeksa i lekarza Alberta Capanny podczas sobotniej walki pomiędzy Badou Jackiem (22-2-3, 13 KO) i Marcusem Brownem (23-0, 16 KO).

Jack pięć ostatnich rund pojedynku przeboksował z bardzo głębokim rozcięciem czoła, z którego obficie lała się krew. Bennett zapewnił jednak, że zarówno do niezwykle doświadczonego Weeksa jak i mającego 30-letni staż jako neurochirurga Capanny miał pełne zaufanie w kwestii bezpieczeństwa kontuzjowanego pięściarza, a przebieg zdarzeń był na bieżąco monitorowany.

- Oczywiście zawsze można zrobić coś lepiej i przeanalizujemy sytuację, by sprawdzić, co było zrobione dobrze, a co można poprawić, i indywidualnie i zespołowo - zaznaczył szef NSAC.

Walka Browne'a z Jackiem ostatecznie zakończyła się punktową wygraną Amerykanina, który został tym samym oficjalnym challengerem do pasa WBC wagi półciężkiej i nowym właścicielem tytułu WBA Interim. Jack poza rozcięciem, które szybko po pojedynku zostało zaszyte, nie doznał żadnych poważnych uszczerbków na zdrowiu.