onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 Oscar De La Hoya, promotor Saula Alvareza (50-1-2, 34 KO) wystosował list otwarty, w którym odniósł się do krytyki korzystnego dla jego zawodnika werdyktu walki z Gienadijem Gołowkinem (38-1-1, 34 KO).

"Niesłusznie krytykowany za niezbyt meksykański styl w pierwszym pojedynku Canelo zepchnął w rewanżu Gołowkina do defensywy i poszedł na wymianę z postrachem bokserskich ringów, kontrolując tempo walki." - napisał De La Hoya. - "Obarczony winą za punktację sędziów sprzed roku, z którą nie miał nic wspólnego i presją milionów fanów Canelo popisał się niemal bezbłędnym występem. (....) Nie byłby to jednak boks, gdyby tysiące wojowników klawiatury nie zaczęło wypisywać kompletnych bzdur zaraz po tym jak Canelo zaczął umacniać swój dorobek jako jeden z pięściarzy wszech czasów. (...) Gdyby w boksie chodziło o liczbę celnych ciosów, nasz sport byłby zupełnie czymś innym i nie byłby tak interesujący. Czyste ciosy, ringowa dominacja, efektywna agresja, obrona - to te aspekty oceniają sędziowie. Ja oczywiście jestem tylko promotorem, ale w której z tych czterech rzeczy GGG był lepszy? (...) Choć uważam, że głosy hejterów nie zasługują na ripostę, fakty są takie: trójkę sędziowską wybrała Komisja Sportowa Stanu Nevada; Komisja była bardzo staranna w wyborze ze względu na wynik pierwszej walki; GBP i team GGG miały takie same prawa przy zatwierdzaniu sędziów; Sędziowie widzieli to co wszyscy - bliską, zaciętą walkę - i tak ją wypunktowali. (...) Chociaż każdy jest uprawniony do własnej opinii, doceńmy to, co Canelo i GGG dali nam w sobotę i postarajmy się o więcej takich wieczorów w przyszłości dla dobra tego sportu."

Komentarze   

-3 #1 Łukasz Bąk 2018-09-18 10:50
Bla bla bla. Anglia i Hearn mają swojego Joshuę, Stany, GBP i WBC mają swojego Canelo. Choćby skały srały byle pieniążki się zgadzały.
+9 #2 Robocop 2018-09-18 11:19
Gdy pretendent odbiera mistrzowi świata kilka pasów, jego wygrana powinna być BARDZO wyraźna a nie dyskusyjna czy kontrowersyjna.
-6 #3 mzk 2018-09-18 12:31
Cytuję Robocop:
Gdy pretendent odbiera mistrzowi świata kilka pasów, jego wygrana powinna być BARDZO wyraźna a nie dyskusyjna czy kontrowersyjna.

Co za bzdura. Wygrana to wygrana. Wyraźna czy niewielkim marginesem - wciąż pozostaje wygraną.
+2 #4 Piotr kuku 2018-09-18 13:16
Jak zwykle durnoty gada oskarek,przecie ż wiadomo że będzie bronił swojego pupilka,ciekawe że zawsze w stykowych walkach ,,uczciwi" sędziowie dawali zwycięstwo Canelo a swoim gadaniem i tak nikogo nie przekona,widać prawda jest bolesna skoro pisze już nawet listy.
+1 #5 MLJ 2018-09-18 13:23
https://www.youtube.com/watch?v=avvAgzVO-C8
-4 #6 Jacenty 2018-09-18 14:09
Walka zacięta, Canelo postawił się GGG osobiście nie widziałem jakiejkolwiek dominacji z obu stron! Jak GGG robił udane kombinacje to Canelo od razu rewanżował mu się ! W 11 G dobrze zaczął i wydawało mi się ,że przełamie nawet Meksyk, ale gdzie tam było jak podczas poprzednich rund Gołowkin dostawał również i Canelo go spychał do obrony. Tak było w 12 niby dobrze zaczynał, ale jak Alvarez siadł na niego to go porozbijał i nawet poszedł w 12 drugi łuk brwiowy GGG. Myslę, że to zadecydowało , że dali jednak zwycięstwo Alvarezowi. GGG trafiał, ale jakby jego ciosy nie miały mocy ! A jeśli miały to Alvar amortyzował je np. odchyleniem głowy co jest już poziomem mistrzowskim i za to należą się dodatkowe punkty! Gołowkin jest twardy i brał czysto na twarz, ale jako mistrz KO mógł znokałtoawć, ale tego nie zrobił bo Alvarez był zbyt dobry! Sędziowie pewnie też to wzięli pod uwagę, że G ma taką moc a Canelo nawet nie był podłączony!Wyni k poprawny! Jakby dali remis czy wygraną GGG też okey!
#7 MLJ 2018-09-18 14:16
https://www.youtube.com/watch?v=3H6znuVG7hw

https://www.youtube.com/watch?v=-a6s3FaCloI

:D :D :D
#8 MLJ 2018-09-18 14:27
https://www.youtube.com/watch?v=7w2xbeCV3MQ

zajebioza, nawet Fury i Let's go Champ się załapali :D
+2 #9 wolfchen 2018-09-18 18:40
Do Jacentego

Jak to nie jest sarkazm to takich bzdur dawno nie czytałem... przypomina mi sędziego Kromkę i słynne 10:8 w punktacji bo widziałem że chce go znokautować . 1.Mistrza trzeba pokonać dobitnie\wyraźn ie 2. Kazach ma wiecej ciosów celnych no chyba że ich nie liczymy 3. Jesli nie to wybacz każdy wałek jest ok. Masternak w Afryce też przegrał z mistrzem uników to nic że go rozkwasił facet był mistrzem defensywy kontrolował pojedynek.... odechciewa mi sie oglądać boks... bo to juz kasa......
-2 #10 Jacenty 2018-09-18 19:47
]
Cytuję wolfchen:
1.Mistrza trzeba pokonać dobitnie\wyraźnie 2. 3. ... odechciewa mi sie oglądać boks... bo to juz kasa.

Daruj sobie uwagi, że mistrza trzeba pokonać zdecydowanie to jakiś mit i totalna bzdura! A walki pewnie nie oglądałeś na żywo tylko po sugestiach na ringpolska i to się nie liczy! Poza tym czego ludzie się tak nakręcają jakimś Kazachem(?), jak przegra niesłusznie rodak z nakoksowanym ruskim to jeszcze napiszą, iż mógł go pokonać przez KO no to nie miałby później pretensji do sędziów! GGG skoro taki dobry to mógł go pokonać przez KO i nie byłoby żadnych kontrowersji a tak teraz powstaje nowa zasada, mistrza trzeba pokonać zdecydowanie! A poza tym jeśli nie chce ci się oglądać boksu to nie oglądaj, ale nie pisz o swoich prywatnych żalach publicznie jak baba! Ponieważ nikogo to nie obchodzi! Boks zawodowy= kasa!
+3 #11 raptorix 2018-09-18 20:40
Swietna walka, oskar ma chyba wyrzuty że tlumaczy sie z werdyktu? Dziwne sam zostal okradziony z Trinidadem..ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...
Czytałem opinie dziennikarzy bokserskich i topowych bokserów to na łącznie 18 opinii: 2 canelo, 4 remis , 12 GGG daje do myślenia..
#12 wolfchen 2018-09-18 21:48
Jacenty masz racje gadanie z tobą to jak gadanie z urzednikiem UE o bananach dla niego są proste.
Żal mam do tego że takie wyniki zabijają ten sport tak samo miałem żal przy walkach Włodarczyka tak samo miałęm żal przy Firat Arslan Marco Huck i wielu innych. Żal mam że Powietkinowi zmarnowano dużo czasu Wawrzyka udupiono a Ryży pikobelo posmarowane gdzie trzeba i czysty jak łza w kilka miesięcy - a jak to nie widzisz Twoja sprawa - I NIE MÓW MI CO MOGĘ PISAĆ NA FORUM A CO NIE - może od razu przydzielajmy tym z chodami zwyciestwo? Jak sie czuł Masternak jak go obje@@@ a jak Sulęcki? a jak Palacios?
#13 Jacenty 2018-09-19 04:08
Wolfchen, jest dużo zła w boksie zgadzam się z tym i nie popieram tego, ale teoria, że mistrza trzeba zdecydowanie pokonać wzięła się chyba z Niemiec, gdzie okradano wszystkich jak leci mistrzów czy pretendentów! Adamek pojechał tam bronić pasa i wszyscy wiedzieli, że to duże ryzyko! Walka GGG vs Canelo była bardzo blisko dlatego nie rozumiem tego lamentu! Nikt nikogo nie okradł, porównują wałki jakie widziałem tutaj mamy do czynienia z niezwykłą uczciwością! Zresztą w Stanach jest najlepsze i najuczciwsze sędziowanie w Europie to jakieś kuriozum!
-1 #14 mzk 2018-09-19 09:53
Haha, widzę, że napisałem, że wygrana to wygrana i mam minus 6. Nieźli jesteście :D No, ale skoro wg was wygrana to nie wygrana, to nie dziwię się, że tak płaczecie o te różne wałki :D
#15 Srebrny lis 2018-09-19 16:56
Oskar hejterami doopy by sobie nie zawracał ...tylko problem z tym że eksperci ZNOWU są przeciwko werdyktowi.
Drogi Oskarku nie pisz listów tylko odpowiedz ile porażek miałby Canelo gdybyś nie był jego promotorem?
1 czy może 5 ?
Do komentujących powyżej ...zawsze myślałem że sprawiedliwość nie ma nacji ...Ale jak widać z komentarzy chyba ma ...więc może pasy mistrzowskie też mają nacje i stąd te werdykty.

Nie masz uprawnień do komentowania

Najnowsze komentarze