Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


DonairePoczątkowo wielu z zaskoczeniem odbierało informację, iż Nonito Donaire (24-1, 16 KO) nie weźmie udziału w organizowanym przez "Showtime" turnieju w kategorii koguciej. Jak wyjaśnia menadżer Filipińczyka, Cameron Dunkin, powodem takiej decyzji rzecz jasna są pieniądze - za mającą odbyć się 4 grudnia walkę z Władimirem Sidorenko (22-2-2, 7 KO), Donaire zainkasuje 300 tysięcy dolarów, podczas gdy pierwsza walka w telewizyjnym turnieju przyniosłaby mu dwukrotnie mniejszy zysk.

Jeżeli Donaire uda się uporać ze znakomitym Ukraińcem, to być może niedługo potem stoczy kolejny bardzo istotny pojedynek. Jak poinformował Bob Arum, na 19 lutego przyszłego roku planowana jest walka pomiędzy Donaire, a jednym z najlepszych obecnie meksykańskich pięściarzy, Fernando Montielem (43-2-1, 33 KO).

- Byłem pierwszym, któremu zaproponowano udział w turnieju. To nie ja miałem podjąć decyzję i przyznaję, że początkowo byłem lekko zaskoczony. Jednak obecnie, wiedząc, iż mam w przyszłości walczyć z Montielem, jestem z tego faktu zadowolony - powiedział 27-letni Donaire, porównywany do samego Manny'ego Pacquiao.