onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


Devon AlexanderDevon Alexander (21-0, 13 KO) zostanie pozbawiony mistrzowskiego pasa IBF wagi lekko półśredniej, który wywalczył w marcu nokautując Juana Urango. Powodem zabrania Amerykaninowi tytułu jest opieszałość promotora jego najbliższego rywala - Gary Shawa, który zapomniał przesłać do organizacji IBF pisma potwierdzającego zawarcie umowy na walkę unifikacyjną z czempionem WBO Timothy Bradleyem (26-0, 11 KO).

IBF wyznaczyła Alexandrowi termin na osiągnięcie porozumienia z obowiązkowym pretendentem do tytułu Keiberem Mabuzą, na co Don King, promotor Amerykanina, zareagował pismem świadczącym, że obowiązkowa tytułu będzie na razie niemożliwa z powodu walki unifikacyjnej z Bradleyem. IBF czekała jednak także na pismo z drugiej strony, czego już nie wykonano. Wobec tego zgodnie z wcześniejszym zarządzeniem, wczoraj odbył się przetarg na ten pojedynek, a jedynym startującym był reprezentujący Mabuzę Branko Milenkovic. Walka musi odbyć się w ciągu najbliższych 90 dni.

Wobec takiej sytuacji Alexander zrezygnuje z tytułu i skoncentruje się na przygotowaniach do zaplanowanej na 29 stycznia walki z Bradleyem.{jcomments on}