Patronat medialny


 


CleverlyW niezwykle ciekawym i wypełnionym akcją eliminatorze WBO wagi półciężkiej Nathan Cleverly (20-0, 10 KO) zwyciężył przed czasem  Karo Murata (22-1, 13 KO). Walka została zastopowana po ósmej rundzie przez sędziego ringowego.

Pojedynek pomiędzy dwoma niepokonanymi wcześniej pięściarzami od pierwszego gongu miał bardzo interesujący przebieg, głównie za sprawą Cleverlyego, który pomimo znakomitych warunków fizycznych zdecydował się na walkę w półdystansie. Walijczyk imponował częstotliwością i różnorodnością przeprowadzanych akcji ofensywnych, jednak od czasu do czasu inkasował celne i mocne kontry rywala.

W miarę upływu rund młody Walijczyk zaczął przełamywać zmęczonego Murata i mimo, że nie był w stanie posłać go na deski, zyskiwał w ringu coraz wyraźniejszą przewagę.

Po gongu kończącym ósme starcie arbiter ringowy zgodnie z sugestią lekarza zawodów, który najwyraźniej uznał, iż dalszy bój mógłby mógłby  być groźny dla zdrowia Murata, przerwał walkę, ogłaszają zwycięzcą Cleverly'ego .Tym samym reprezentant Walii stał się oficjalnym challengerem do tytułu WBO dzierżonego aktualanie przez Jurgena Brahmera (36-2, 29 KO).