Patronat medialny


 


 

Lorenzo SturmJuż dziś podczas gali w Kolonii, Giovanni Lorenzo (29-2, 21 KO) stanie przed szansą na wywalczenie mistrzowskiego tytułu, gdy zmierzy się z aktualnym czempionem federacji WBA w kategorii średniej, Felixem Sturmem (33-2-1, 14 KO). Wywodzący się z Dominikany pięściarz jest pewny zwycięstwa, obiecując, iż przywiezie będący w posiadaniu Sturma tytuł do swojego domu. Dodatkowo, jak twierdzi Lorenzo, będzie chciał znokautować przeciwnika, gdyż jego zdaniem występujący w Niemczech pięściarze niejednokrotnie mogą liczyć na wydatną pomoc sędziów:

- Jestem gotów znokautować go w każdej rundzie. Wydaje mi się, iż w Niemczech, tamtejsi zawodnicy są przez swoich promotorów chronieni, są papierowymi mistrzami.

- Sędziowie nie dostaną swojej szansy. Jestem obecnie bogatszy o doświadczenia z walki z Sebastianem Sylvestrem, gdzie czułem się oszukany, przez co nie zdobyłem tytułu IBF w wadze średniej. Przywiozę tytuł do Bronxu, nokautując Sturma - powiedział 30-letni Lorenzo, dla którego konfrontacja z Felixem Sturmem będzie drugą szansą na zdobycie światowego tytułu.