Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Amir KhanWygląda na to, że losy lokalizacji pojedynku o mistrzostwo świata WBA wagi lekko półśredniej pomiędzy  broniącym tytułu Amirem Khanem (23-1, 17 KO) i tymczasowym czempionem Marcosem Rene Maidaną (29-1, 27 KO) zostały już rozstrzygnięte. Początkowo zapowiadano, że kolejny zawodowy pojedynek Brytyjczyka odbędzie się w jego ojczyźnie, ale sumy zaproponowane za prawa do transmisji tej walki przez telewizję HBO zdają się przekonać włodarzy grupy Golden Boy Promotions do umieszczenia potyczki na gali organizowanej w USA.

Za pojedynek pokazywany na żywo w najlepszym czasie antenowym przy gali na terenie Stanów Zjednoczonych, HBO oferuje dwa miliony dolarów. Za ten sam czas antenowy, ale galę organizowaną w Wielkiej Brytanii HBO jest skłonne zapłacić 1,75 miliona dolarów, a za pokazywaną z odtworzenia walkę z gali na terenie Wysp HBO oferuje jedynie 750 tysięcy dolarów.

Obecnie najbardziej prawdopodobnymi lokalizacjami batalii pomiędzy Khanem i Maidaną są Las Vegas oraz Detroit. Do pojedynku dojdzie 11 grudnia.