Patronat medialny


 


Chad DawsonWczoraj były dwukrotny mistrz świata wagi półciężkiej Chad Dawson (29-1, 17 KO) doznał pierwszej porażki w zawodowej karierze przegrywając przez techniczną decyzję sędziów z Jeanem Pascalem (26-1, 16 KO). Na konferencji prasowej, która odbyła się po pojedynku Amerykaninowi ciężko było pogodzić się z utratą czystego konta na profesjonalnych ringach i wypowiedział kilka mocnych słów, w których m.in. skrytykował przerwanie walki przez lekarza zawodów oraz taktykę ringową swojego rywala.

- Pascal atakował mnie głową kilka razy w trakcie walki i śmieszne jest to, że sędzia do spółki z lekarzem przerwali walkę w momencie kiedy dobierałem mu się do skóry. Wiedziałem, że po moim lewym podbródkowym jest już oszołomiony i ledwo stoi na nogach, ale wtedy przerwano walkę. Przed pojedynkiem wiele osób podejrzewało, że to ja będę walczył w defensywie, ale to ja naciskałem na niego. On uciekał przede mną jak kurczak. Oczywiście wygrał, nie umniejszam jego sukcesu, jest na pewno najlepiej wyszkolonym technicznie pięściarzem z jakim kiedykolwiek walczyłem, ale zrewanżuję mu się w kolejnej walce - powiedział Dawson.

Za wczorajszy pojedynek Jean Pascal zarobił milion dolarów, natomiast konto bankowe Dawsona wzbogaciło się o półtora miliona dolarów.