onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Andre BertoNajprawdopodobniej 2 października mistrz świata WBC wagi półśredniej Andre Berto (26-0, 20 KO) stanie do swojej piątej obrony pasa wywalczonego już ponad dwa lata temu. Na dzisiaj nie wiadomo kto mógłby być rywalem 26-latka z Florydy, ale jedno z możliwych nazwisk jakie pojawiło się w tym kontekście to Andrij Kotelnik (31-4, 13 KO).

Promujący Berto Lou DiBella planuje, aby na tej samej gali umieścić także byłego dominatora wagi super koguciej Celestino Caballero (34-2, 23 KO), dla którego tradycyjnie ciężko zakontraktować przeciwnika. Po nieudanych negocjacjach Panamczyka z Yuriorkisem Gamboą, celem obozu pięściarza stała się walka z Elio Rojasem (22-1, 13 KO).

Trzecim pojedynkiem tego wieczoru ma być starcie mistrza świata WBA wagi junior średniej Sergieja Dzinziruka (37-0, 23 KO) z Luisem Collazo (30-4, 15 KO). Planowana wcześniej na ten sam dzień gala, na której miałoby dojść do rewanżu pomiędzy Sergio Martinezem i Paulem Williamsem odbędzie się najprawdopodobniej w tym samym terminie, w którym rozpocznie się turniej w kategorii koguciej organizowany przez telewizję Showtime. {jcomments on}