Patronat medialny


 


Chad DawsonChad Dawson (29-0, 17 KO) to jedyny pogromca na zawodowych ringach Tomasza Adamka i przy okazji jeden z najlepszych pięściarzy na świecie bez podziału na kategorie wagowe. W najbliższą sobotę w Montrealu Amerykanin stanie do walki o pas WBC wagi półciężkiej z Jeanem Pascalem (25-1, 16 KO). Dla Dawsona będzie to pierwsza w profesjonalnej karierze walka poza granicami Stanów Zjednoczonych, ale taka sytuacja została wymuszona słabą sprzedażą biletów na jego poprzednie występy. "Zły" Chad przed pierwszą wyjazdową konfrontacją zapowiada, że ma wielką przewagę umiejętności nad swoim rywalem, a jedyne co go niepokoi to bezstronność sędziów.

- Pascal przegrał z Carlem Frochem, ja walczyłem z dużo lepszymi pięściarzami i wygrywałem. Dysponuje dobrą szybkością rąk i walczy dosyć inteligentnie, ale to na mnie nie wystarczy. Wejdę do ringu i zrobię swoje, jedyne co mnie martwi to sędziowie i sposób prowadzenia walk. Widziałem parę walk w Kanadzie, które nie przebiegały jak powinny przez sędziów. Jeśli arbitrom uda się zachować zimną krew i nie dadzą się ponieść emocjom, to jestem pewien, że moje zwycięstwo nie będzie podlegać żadnej dyskusji - powiedział Dawson.

Dla obu pięściarzy będzie to dopiero pierwsza walka w tym roku. Początkowo ten pojedynek planowany był na czerwiec, jednak kontuzja Pascala spowodowała przesunięcie terminu walki o dwa miesiące.