Patronat medialny


 


Alfredo AnguloChciwość Alfredo Angulo (19-1, 16 KO) może być głównym czynnikiem, który przesądzi o tym, że 2 października ostatecznie dojdzie do rewanżowego starcia pomiędzy nowym królem wagi średniej Sergio Martinezem (45-2-2, 24 KO) i dysponującym znakomitymi warunkami fizycznymi Paulem Williamsem (39-1, 27 KO). Wobec przeciągających się negocjacji pomiędzy obozami Argentyńczyka i Amerykanina, HBO postanowiło zaproponować 2 października galę na której obaj pięściarze wystąpią w oddzielnych pojedynkach, a na początku przyszłego roku spotkają się w rewanżu za walkę z grudnia ubiegłego roku.

Martinez miał skrzyżować rękawice z Angulo, a przeciwnikiem Williamsa miał być czempion WBO wagi junior średniej Sergiej Dzinziruk. Promotorzy, jak i sami pięściarze zaakceptowali takie rozwiązanie, ale wszystko zablokował Angulo, który nie zgodził się na gażę wynoszącą 750 tysięcy dolarów. Meksykanin zażądał za pojedynek z Argentyńczykiem milion dolarów, co przekracza budżet przeznaczony na realizację gali. Za swój ostatni, trwający niecałą rundę profesjonalny występ Angulo zarobił 350 tysięcy dolarów.

W ten sposób zmęczony już ciągłymi nowymi scenariuszami Paul Williams jest bardzo blisko finałowej zgody na rewanż z Martinezem. Do uzgodnienia pozostaje już tylko podział pieniędzy za pojedynek, który prawdopodobnie stanie na stosunku 55 do 45 na korzyść Amerykanina.