Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Mauricio Sulaiman- Polski boks już wkrótce może stać się nie tylko europejską, ale i światową potęgą. W waszym kraju widzę wielu bardzo ciekawych pięściarzy - powiedział Mauricio Sulaiman, syn prezydenta najbardziej prestiżowej federacji bokserskiej WBC na wielkiej "Nocy Mistrzów", która odbyła się w miniony weekend w Cardiff. Meksykanin przewiduje, że w niedługim czasie do jedynego obecnie polskiego czempiona wśród zawodowców Krzysztofa Włodarczyka (43-2-1, 32 KO) dołączą inni pięściarze znad Wisły.

- Komuś się może wydawać, że Polska w boksie nic nie znaczy, ale jeśli spojrzymy na rankingi i na obecne pozycje polskich pięściarzy, to ten pogląd się zmienia. Przecież wasz rodak walczył niedawno z Witalijem Kliczko o mistrzostwo świata wagi ciężkiej i wykazał się bardzo dzielną postawą. Oprócz tego bardzo wysoko w rankingu są Dawid Kostecki i Paweł Kołodziej, być może niedługo staną też przed szansą wywalczenia tytułu - mówi Sulaiman.

- Poza tym macie kilku wspaniałych młodych pięściarzy, którzy zasługują na to, żeby być naszymi młodzieżowymi czempionami. Uwielbiam ludzi z Polski i bardzo chętnie przyjadę do Warszawy na najbliższą walkę Krzysztofa Włodarczyka w obronie pasa wagi junior ciężkiej - zakończył syn prezydenta World Boxing Council.