Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Alexander Dimitrienko (30-1, 20 KO) znokautował w piątej rundzie Jarosława Zawrotnego (14-5, 12 KO) i wywalczył tytuł mistrza Europy EBU.

Niestety sam pojedynek, który był wydarzeniem wieczoru pożegnali gali wieńczącej współpracę Universum z ZDF, rozczarował. Zawrotny wyszedł do ringu z wielkim respektem do rywala, robił bardzo niewiele i chyba liczył na to, że w ten sposób dotrwa do końca walki. Dimitrienko też nie działał na rzecz atrakcyjności tego przedstawienia, ograniczając się dłuższym fragmentami, do operowania leniwym lewym prostym,

Na całe szczęście Dimitrienko zorientował się, że Zawrotny nawet nie myśli w tym pojedynku o zwycięstwie i odważniej zaatakował rywala w piątym starciu. Zepchnął przeciwnika do narożnika i zarzucił go ciosami, po których ten osunął się na deski. Zawrotny zdołał się jeszcze podnieść i kontynuował pojedynek, ale Dimitrienko potrzebował tylko kilku sekund by skończyć rywala. Sędzia zatrzymał walkę zaraz po tym jak Zawrotny po raz drugi wylądował na deskach.