Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Bob ArumSzef grupy promotorskiej Top Rank Bob Arum oficjalnie potwierdził w rozmowie z amerykańskimi mediami, że 13 listopada dojdzie do walki pomiędzy uważanym za najlepszego pięściarza na świecie Mannym Pacquiao (51-3-2, 38 KO) i okrytym złą sławą po "aferze bandażowej" Antonio Margarito (38-6, 27 KO). Arum cały czas czyni starania, aby do tego pojedynku doszło w Las Vegas dzięki czemu mógłby na całej gali więcej zarobić z uwagi na niskie podatki w stanie Nevada. Pomimo niezadowolenia większości mediów z wyboru rywala dla Filipińczyka, sam szef Top Ranku jest podekscytowany listopadową galą.

- Dopniemy wszystko na ostatni guzik w przyszłym tygodniu. Antonio jest dużo większy fizycznie od Pacquiao i dlatego ta walka zapowiada się tak atrakcyjnie. Innym kandydatem do pojedynku z Mannym był Cotto, ale stwierdziliśmy, że on musi się jeszcze odbudować i pokazać jak bardzo się rozwinął współpracując ze Stewardem. Walka z nim będzie możliwa w przyszłym roku - mówi Arum.

Według Aruma stawką walki pomiędzy Pacquiao i Margarito mógłby być wakujący pas WBC wagi junior średniej. To dałoby Filipińczykowi mistrzostwo świata w ósmej kategorii wagowej.