Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Sergio MartinezW obliczu problemów ze znalezieniem rywala dla niedawno koronowanego króla kategorii średniej Sergio Martineza (45-2-2, 24 KO), promotor pięściarza Lou DiBella złożył wczoraj oficjalną ofertę  walki dla byłego tymczasowego czempiona wagi junior średniej Alfredo Angulo (19-1, 16 KO). Po wczorajszym zwycięstwie "El Perro" nad Joachimem Alcinem promujący Meksykanina Gary Shaw oświadczył, że jego podopieczny może walczyć z każdym od wagi junior średniej do ciężkiej.

DiBella słysząc to złożył ofertę pojedynku pomiędzy Martinezem i Angulo, która miałby się odbyć w limicie wagowym 155. funtów. To najniższa możliwa waga, która umożliwi pięściarzom bój o mistrzostwo świata wagi średniej i jedynie zaledwie jeden funt powyżej górnej granicy kategorii, w której na co dzień występuje Angulo. Shaw odpowiedział, że "El Perro" może rywalizować z Martinezem jedynie w kategorii junior średniej i nie zgodzi się nawet na funt nadwagi.

Taka decyzja prawdopodobnie dalej pozostawi Sergio Martineza bez rywala i daty kolejnej walki. Telewizja HBO zaoferowała Argentyńczykowi rewanż z Paulem Williamsem z trzema milionami dolarów w puli przeznaczonymi na organizację pojedynku. Amerykanin niestety odmówił argumentując, że kolejny profesjonalny pojedynek stoczy w wadze półśredniej, a poza tym nie satysfakcjonował go podział pieniędzy w stosunku 50-50.