Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Denis Lebiediew (21-0, 16 KO) nadspodziewanie łatwo poradził sobie z Aleksandrem Aleksiejewem (19-2, 17 KO) i znokautował go już w drugiej rundzie.

Walczący z odwrotnej pozycji Aleksiejew starał się kontrolować pojedynek prawym prostym, ale to Lebiediew lepiej rozpoczął tą walkę i kilka razy wstrząsnął rywalem mocnym lewym sierpowym lokowanym nad jego prawą ręką. Aleksiejew już po pierwszej rundzie intensywnie krwawił z nosa. Po gongu obraz walki nie uległ zmianie. Lebiediew z dużą łatwością znajdował luki w obronie rywala i kilkakrotnie trafiał czystymi sierpami. Ostatecznie potężny lewy sierpowy trafiony na skroń powalił Aleksiejewa, który próbował się jeszcze podnosić, ale za każdym razem ponownie upadał.

Lebiediew został tym samym oficjalnym pretendentem do tytuł mistrza świata WBO należącego do Marco Hucka. Dla Aleksiejewa, swojego czasu bardzo dobrego amatora, tak dotkliwa porażka oznacza już chyba koniec marzeń o wielkich sukcesach na zawodowych ringach.Wyniki wcześniejszych walk:

Marcel Meyerdiercks UD 8 Hermin Isava

Eduard Gutknecht RTD 2 Michal Bilak

Vikapita Meroro UD 6 Jevgenijs Andrejevs