Patronat medialny


 


Fernando GuerreroFernando Guerrero (19-0, 15 KO) potwierdził swoją wartość pewnie pokonując na punkty doświadczonego Ishe Smitha (21-5, 9 KO) w głównym wydarzeniu wieczoru gali organizowanej przez Lou DiBellę w Southaven. Po rozegraniu dziesięciu rund sędziowie punktowali 96-93, 95-93 i 97-91 dla Guerrero. Stawką pojedynku był wakujący pas NABF wagi średniej.

Po pierwszej rozpoznawczej rundzie, od drugiej odsłony Guerrero zaczął narzucać Smithowi swój styl walki wyprowadzając mnóstwo ciosów w jego stronę. Smith od początku skupiał się przede wszystkim na obijaniu korpusu swojego młodszego przeciwnika, jednak sporo z jego uderzeń lądowało na ochraniaczu lub spodenkach Guerrero. W efekcie Amerykanin otrzymał dwa ostrzeżenia, a potem został ukarany nawet odjęciem jednego punktu za cios poniżej pasa.

W międzyczasie 23-letni Guerrero kompletnie zdominował przebieg walki lokując na rywalu mnóstwo celnych kombinacji bitych w różnych płaszczyznach. Punktacja sędziów mogła być jeszcze bardziej jednostronna gdyby nie upadek na deski jaki pięściarz z Dominikany zaliczył w ostatnich sekundach ósmego starcia po przyjęciu szybkiego prawego prostego Smitha. W dwóch ostatnich rundach to jednak Guerrero ponownie był dużo bardziej aktywny i dokładny pieczętując swoją wygraną.