Patronat medialny


 


Oglądaj walkę Joshua vs Usyk na DAZN

Aleksiejew LebiediewW sobotę na gali w niemieckim Schwerinie w eliminatorze WBO wagi junior ciężkiej rękawice skrzyżują Aleksander Aleksiejew (19-1, 17 KO) i Denis Lebiediew (20-0, 15 KO).

Choć teoretycznie Aleksiejew wydaje się być lekkim faworytem sobotniej konfrontacji, wielu ekspertów i kibiców zadaje sobie pytanie, czy Rosjanin uporał się już ze słabościami, jakie leżały u źródeł jego jedynej zawodowej porażki - poniesionej w styczniu 2009 roku w starciu z Victorem Ramirezem. Sam pięściarz przekonuje, że zeszłoroczna wpadka nie tylko go nie załamała, ale wprost przeciwnie - sprawiła, że stał się lepszym pięściarzem.

- Każdy popełnia błędy, choć nie jest to żadne tłumaczenie. Wszystko dokładnie już przeanalizowałem i wyciągnąłem wnioski - zapewnia Aleksiejew. - Wiem, dlaczego wtedy przegrałem. Wyeliminowałem swoje słabe punkty, a atuty jeszcze wzmocniłem. 

- Tamta porażka była dla mnie  rozczarowaniem, ale dzięki niej zdobyłem nowe doświadczenia. Mówi się, że na błędach człowiek się uczy - ja się nauczyłem! Pokażę to w ringu! - zakończył zawodnik grupy Universum.

Bezpośrednią transmisję z gali w Schwerinie przeprowadzą Polsat Sport Extra - od godz. 18.00 i Polsat Sport - od godz. 22. 15.