Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 

Nathan Cleverly18 września na gali w Birmingham Nathan Cleverly  (19-0, 9 KO) skrzyżuje rękawice z Karo Muratem (22-0, 13 KO) w pojedynku o tymczasowe mistrzostwo świata WBO wagi półciężkiej. 23-letni Walijczyk zapowiada, że zamierza rozprawić się z boksującym w barwach Niemiec rywalem w podobnym stylu, w jakim w 2001 roku jego wielki rodak Joe Calzaghe uporał się innym Niemcem Mario Veitem, zwyciężając przez techniczny nokaut już w pierwszej rundzie.

- Joe był tam tego wieczoru wspaniały - wspomina występ "Dumy Walii" sprzed lat Cleverly. - To było jedno z tych wydarzeń, które sprawiły, że zapragnąłem zostać zawodowym pięściarzem. Tamta nocy była dla Niemców bardzo ponura, zamierzam w ten sam sposób potraktować Murata.

Aktualny czempion Starego Kontynentu dodaje, że choć w swoim rekordzie nie miał do tej pory zbyt wielu wygranych przed czasem, czuje, iż niebawem jego statystyki na tym polu będą bardziej okazałe.

- Siła mojego ciosu rośnie z każdą walką, wraz z tym jak dojrzewam. Gdy zaczynałem boksować profesjonalnie jako 18-latek, byłem "super średnim" bez uderzenia. Teraz jestem już dużym "półciężkim" i potrafię znokautować każdego - zapewnia Cleverly.