Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Joan GuzmanJoan Guzman (30-0-1, 17 KO) po zdobyciu mistrzostwa świata w kategoriach super koguciej oraz super piórkowej teraz panuje zaatakować czempionów dywizji lekko półśredniej. 34-letni pięściarz z Dominikany w swoich dwóch ostatnich zawodowych występach miał okazję wywalczyć tytuł w trzecim przedziale wagowym jednak pierwszy z nich zremisował, a na drugi pomimo wygranej nie zmieścił się w odpowiednim limicie wagowym. Trener Guzmana Lee Beard liczy, że nowa kategoria wagowa pozwoli jego pięściarzowi swobodnie się odżywiać i przy okazji osiągać wszystkie zamierzone limity wagowe.

- Po walce z Funeką Joan i tak miał się przenieść do lekko półśredniej. Przed tym pojedynkiem Joan ważył bardzo dużo, a mieliśmy tylko sześć tygodni na zrobienie wagi i nie udało nam się. W przyszłym tygodniu Joan przyjeżdża i zaczynamy treningi. Jego menadżer już szuka dla niego pojedynku, ale zaczniemy treningi już teraz, by móc w pełni kontrolować wagę. Joan jest w stanie pokonać każdego w lekko półśredniej. On chce walki z Timem Bradleyem, ale zobaczymy czy ktoś się odważy wyjść z nim do ringu. On potrafi unikać ciosów i kontrować jak nikt inny. - twierdzi Beard.

Po dwóch ostatnich słabszych występach Guzmana z pokazywania pięściarza grupy Golden Boy Promotions zrezygnowała rozdająca karty w bokserskim świecie za Oceanem telewizja HBO. To prawdopodobnie sprawi, że zawodnik z Dominikany będzie musiał stoczyć kolejną walkę w Europie, najprawdopodobniej na Wyspach Brytyjskich.