Sponsorzy grupy KnockOut

Patronat medialny


 


Golden Boy PromotionsW piątej Komisja Sportowa Stanu Nowy Jork podjęła decyzję o zawieszeniu współpracy z grupą Golden Boy Promotions i odebrania im prawa do organizacji imprez bokserskich na terenie swojego stanu. Decyzja Komisji jest związana ze złamaniem Aktu Mumahhada Aliego przez grupę Oscara De La Hoi przy okazji gali, która odbyła się 15 maja w Madison Square Garden.

Impreza była relacjonowana na żywo w telewizji HBO, która zapłaciła spore kwoty pieniędzy za prawa do pokazania dwóch walk - Amira Khana z Paulem Malignaggim oraz Nate'a Campbella z Victorem Ortizem. Za ten drugi pojedynek HBO zapłaciła 750 tysięcy dolarów, z których Ortiz otrzymał 100 tysięcy dolarów, a Campbell 125 tysięcy dolarów. Przedstawiciele stajni Golden Boy składali wyjaśnienia w sprawie pozostałej części gaży, która powinna zostać podzielona między pięściarzy, jednak nie umieli przekonać Komisji Stanu Nowy Jork, że nie doszło do defraudacji.

Prawdopodobnie brakujące pół miliona dolarów zostało przeznaczone na gażę dla Amira Khana, który tego dnia debiutował w USA i miał obiecane za swój występ ponad milion dolarów.