onet.pl sport


ARTV Chicago


Przegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Nathan Cleverly (23-0, 11 KO) pokonał niejednogłośnie na punkty Tony'ego Bellew (16-1, 10 KO) i obronił tytuł mistrza świata WBO kategorii półciężkiej.

Obydwaj pięściarze zaczęli pojedynek bardzo ofensywnie. W pierwszej bardzo ciekawej rundzie lepszy był Cleverly, a w nie mniej interesującym drugim starciu swoją przewagę zaznaczył Bellew. W trzeciej, bardzo wyrównanej odsłonie, tempo było już zdecydowanie wolniejsze, a obydwaj pięściarze byli mniej aktywni i bardziej zachowawczy. 

W rundzie 4. Bellew kontrolował przebieg wydarzeń z dystansu, bardzo dobrze operując lewym prostym i z pewnością mógł zapisać to starcie na swoje konto. Piąta odsłona była wyrównana, a w dwóch kolejnych rundach w ringu ponownie zrobiło się bardzo ciekawie, za sprawą wielu efektownych wymian. W szóstej rundzie nieznacznie lepszy był Cleverly, z kolei Bellew zaznaczył swoją przewagę w starciu siódmy.

Walijczyk ponownie przejął kontrolę w ósmej odsłonie, ale był bardzo mało efektywny w rundzie dziewiątej. Także w 10. starciu to Bellew był lepszy zaznaczając swoją przewagę dwoma mocnym prawymi. Cleverly powrócił jednak w dwóch ostatnich rundach, w których był wyraźnie lepszy od swojego rywala.

Po 12. rundach sędziowie punktowali: 117-112, 116-113 i 114-114 na korzyść Cleverly'ego.