Patronat medialny


 


Wiosną na ring wróci były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej Artur Szpilka (24-4, 16 KO). Jednym z możliwych dla pięściarza z Wieliczki rywali jest Łukasz Różański (13-0, 12 KO), jednak w grę wchodzą także inne możliwości.

- Artur przez lata wierzył, że na transmisjach Pay-Per-View zarabiamy miliony, teraz mu się odwidziało. Szpilka chce pieniędzy gwarantowanych z góry. Ten pojedynek jest do zrobienia wyłącznie w PPV, pamiętając o naprawdę wysokich jak na polskie warunki obciążeniach finansowych po stronie organizacyjnej - tłumaczył Andrzej Wasilewski w magazynie "Ring TVP Sport".

- Miałem wątpliwości, bo współpracuję z Arturem oraz Łukaszem, ale chciałem doprowadzić do tego pojedynku. Sytuacja jest taka, że Łukasz pod koniec marca lub na początku kwietnia wraca w Rzeszowie. Artur z kolei może zdecyduje się na walkę z Łukaszem, może na rewanż z Sergiejem Radczenko, a może na jakiś inny wariant - dodał szef grupy KnockOut Promotions.

W ubiegłym roku Szpilka stoczył tylko jeden pojedynek i ostatni raz boksował w marcu. "Szpila" wystąpił wtedy w limicie wagi junior ciężkiej, jednak wydaje się, że kolejne pojedynki będzie toczył ponownie w kategorii ciężkiej.