onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 


W piątek o godz. 15 w Galerii Veneda w Łomży odbędzie się oficjalna ceremonia ważenia przed galą Knockout Boxing Night 10. Wydarzenie będzie otwarte dla kibiców. Galę pokaże Telewizja Polska w kanałach - TVP Sport oraz TVP 1.

W walce wieczoru wystąpi Artur Szpilka, który wraca do wagi junior ciężkiej i zapowiada jej podbój. Pierwszą przeszkodą w drodze na szczyt będzie Sergiej Radczenko, który trzykrotnie boksował na polskich ringach. Ukrainiec stoczył emocjonujący pojedynek z Krzysztofem Głowackim, posyłając byłego mistrza świata na deski, był o krok od zakończenia kariery Adamowi Balskiemu oraz przeboksował 8 rund z pretendentem do pasa mistrza świata WBC Michałem Cieślakiem.

W drugiej walce wieczoru zobaczymy ulubieńca publiczności Fiodora Czerkaszyna. Król nokautu zmierzy się z doświadczonym Patrickiem Mendy (18-15-3, 1KO). 29-letni Mendy jest dobrze znany kibicom nad Wisłą. Pięściarz, którego żona jest Polką, wygrał z Robertem Świerzbińskim oraz boksował z Kamilem Szeremetą. W październiku przegrał minimalnie na punkty po bardzo wyrównanym pojedynku z Robertem Parzęczewskim.

Po przerwie spowodowanej kontuzjami do ringu wróci również jeden z największych, polskich talentów wagi półciężkiej Paweł Stępień. 29-latek ze Szczecina pokaże się po raz pierwszy od ubiegłorocznego remisu z Markiem Matyją. Przeciwnikiem Stępnia będzie inny dobry znajomy polskich kibiców - Geard Ajetovic (31-23-2, 16 KO). Doświadczony Serb wygrywał na polskich ringach m.in. z Przemysławem Opalachem oraz Michałem Gerleckim. W ubiegłym roku Ajetovic stoczył pięć walk, a ostatni raz boksował w grudniu.

Na widzów w Łomży będą czekać 3 dodatkowe pojedynki boksu zawodowego, a wśród nich walka jednego z największych prospektów młodego pokolenia pięściarzy w Polsce - Kamila Bednarka, którego sprawdzi Białorusin Iwan Muraszkin oraz utalentowanego ulubieńca ostrołęckiej publiczności Przemysława Zyśka, który skrzyżuje rękawice z Wasylem Kurasowem.