onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Po dwóch latach od porażki z Adamem Kownackim Artur Szpilka ponownie powalczy na gali za granicą. W sobotę w O2 Arena w Londynie skrzyżuje rękawice z Dereckiem Chisorą. - To będzie ekscytujący pojedynek - przyznał Eddie Hearn w rozmowie z Tvpsport.pl. Transmisja 20 lipca od 21:20 w TVP Sport.

Po wspomnianej porażce z Kownackim Szpilka stoczył dwie walki w Polsce - pokonał Dominicka Guinna oraz Mariusza Wacha. Teraz czas na znacznie poważniejsze wyzwanie i starcie z Chisorą. Rywala dla Polaka wybrał Hearn, szef Matchroom Boxing, czyli organizatora sobotniej gali.

- Znam Artura od dawna. To bardzo dobry i utalentowany pięściarz, do tego cieszący się dużym zainteresowaniem. Kilku zawodników, których zobaczymy w sobotę w ringu, może mu tego pozazdrościć - powiedział TVP Sport Hearn.

Przydomek Chisory to "Wojna" i właśnie takiego pojedynku spodziewa się Hearn. - Styl Derecka i Artura sprawia, że to będzie ekscytująca walka, stawiam, że może być najciekawsza tego wieczora. Jeśli każdy z nich będzie chciał pójść na całość, to będzie mnóstwo emocji. I mam nadzieję, że pójdą na całość - dodał.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>