onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Dwóch zagranicznych sparingpartnerów pomagało Arturowi Szpilce przygotować się do sobotniej batalii z Dereckiem Chisorą. Olbrzym z Krzywego Rogu, Ukrainiec Iwan Szewaducki, chwali dyspozycję Polaka. – Zdecydowanie można go umieścić w czołówce wagi ciężkiej – komentuje. Transmisja wieczoru wagi ciężkiej w Londynie od 21:20 w TVP Sport.

Ważący blisko 140 kilogramów Ukrainiec umiejętnie imitował styl Chisory podczas sesji sparingowych w Warszawie. W magazynie Ring TVP Sport opisał dyspozycję mańkuta z Wieliczki.

– Szpilka jest pięściarzem z wysokiego poziomu. Bardzo dobrze się porusza, ale potrafi też naprawdę mocno uderzyć. Ma niezłą obronę. Zdecydowanie można go umieścić w czołówce wagi ciężkiej – skomentował.

Niemiec Erkan Teper, były mistrz Europy wszechwag, zwraca uwagę na konieczność zachowania koncentracji w starciu z brytyjskim osiłkiem.

– Szpilka ma świetną technikę. Jeśli będzie walczył według planu nakreślonego przez trenera wygra tę walkę! Musi słuchać trenera, dobrze się poruszać i pracować na nogach.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>