onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Roman Anuczin jest zadowolony z formy Artura Szpilki (22-3, 15 KO) przed walką z Derekiem Chisorą (30-9, 21 KO). Rosyjski szkoleniowiec, który na co dzień mieszka w Hiszpanii, kilka ostatnich tygodni spędził w Polsce. Pojedynek "Szpili" z Brytyjczykiem odbędzie się w niedzielę w Londynie.

- Nasza współpraca z Arturem układa się znakomicie. Od pierwszego dnia zobaczyłem, że nadajemy na tych samych falach. To bardzo pozytywny i pełen energii człowiek. Z nim ciągle coś się dzieje, nie boi się ciężkiej pracy na sali treningowej - komentuje Anuczin w rozmowie z TVP Sport.

- Artur jest bardzo dobrym pięściarzem. Ma dobre ręce i nogi. Popełnia drobne błędy, które staramy się korygować. Gorzej z nawykami, trudniej je wyeliminować. Artur ma nawyk opuszczania rąk, ale pracujemy nad tym. Chisora jest trudnym rywalem, chociaż z technicznego punktu widzenia, nie ma się czym zachwycać. Idzie do przodu i bije. Mamy swój plan, jeśli Artur wytrzyma tempo i narzuci swoje, to Chisora nie będzie żadnym problemem - mówi trener pięściarza z Wieliczki.

Jutro Szpilka wyleci do Londynu, gdzie w najbliższych dniach czekają go obowiązki medialne. Polak weźmie udział w konferencji prasowej oraz treningu medialnym. W piątek spotka się z Chisorą na oficjalnej ceremonii ważenia, a dzień później stoczy z Anglikiem walkę. Galę pokaże na żywo TVP Sport.