onet.pl sportPrzegląd Sportowy

Patronat medialny

 

Dereck Chisora zapowiada wojnę w starciu z Arturem Szpilką. Niewykluczone jednak, że emocje zaczną się znacznie wcześniej niż zabrzmi pierwszy gong. Brytyjczyk to w końcu "specjalista" od wyprowadzania rywali z równowagi. Transmisja 20 lipca od 20:15 w TVP Sport.

W lutym 2012 roku Chisora zmierzył się z Witalijem Kliczko w Monachium, a stawką pojedynku był należący do Ukraińca pas federacji WBC w wadze ciężkiej. Brytyjczyk na spotkaniu face to face spoliczkowała rywala, tuż przed pierwszym gongiem opluł jego młodszego brata Władimira, a po wszystkim na konferencji prasowej pobił się... ze swoim rodakiem Davidem Haye'em.

Panowie pięć miesięcy później zmierzyli się w ringu i górą był Haye, który wygrał przez TKO w 5. rundzie. Co ciekawe teraz panowie przyjaźnią się, a Haye jest promotorem Chisory. Po porażce z rodakiem "Del Boy" się jednak nie zmienił i wciąż wszczynał awantury. Kubrata Pulewa złapał za szyję, a przed pierwszym pojedynkiem z Dillianem Whyte'em rzucił stołem na konferencji prasowej.

Przed rewanżem z Whyte'em w grudniu zeszłego roku zapewniał jednak, że się zmienił i teraz będzie innym człowiekiem.

Pełna treść artykułu na Tvpsport.pl >>